Blog

HomeInformacjeInteligentny biurowiec – świadomy wybór dla nowoczesnej firmy
Inteligentny biurowiec

Inteligentny biurowiec – świadomy wybór dla nowoczesnej firmy

Coraz więcej firm wynajmuje przestrzenie biurowe w dużych i nowoczesnych budynkach, zwanych często biurowcami (klasycznym przykładem takiego nowoczesnego biurowca jest ESTETYCZNA 4). Wymagania najemców są z roku na rok coraz większe, dlatego projektanci biurowców i firmy budowlane zaczęły budować zgodne z europejskimi standardami tak zwane inteligentne biurowce. Są to budynki, które za pomocą tysięcy małych czujników kontrolują nie tylko media, ale również nawiewy, klimatyzację, czy dostęp do budynku.

Podstawowym wymogiem stawianym przed systemami inteligentnych biurowców jest oczywiście umożliwienie dostępu do budynku, za pomocą kart dostępu, jedynie osobom upoważnionym. To zapewnia stałą ochronę budynku i monitoring pracowników oraz gości, którzy odwiedzają biurowiec. Najbardziej nowoczesne budynki nie tylko chronią dostępu do nich, ale spełniają także wiele innych, bardzo przydatnych w codziennej pracy zadań.

Komputery sterujące systemami inteligentnych biurowców analizują na przykład ruch w budynku i same podstawiają windy na najbardziej zatłoczone piętra. Ponadto, analizują one zawartość dwutlenku węgla w powietrzu w danym pomieszczeniu i w trosce o osoby przebywające wewnątrz, regulują automatycznie wentylację. Systemy inteligentnych biurowców ustawiają także temperaturę w budynku i same sterują klimatyzacją. Wiele sprzętów włącza się i wyłącza o konkretnych godzinach. Podobnie jest też z oświetleniem całego obiektu.

Takie nowoczesne i inteligentne biurowce, to nie tylko komfort pracy dla ich użytkowników, stabilne i szybkie łącze internetowe ale również znaczna oszczędność energii elektrycznej. Komputery optymalizują bowiem pracę większości urządzeń i podnoszą funkcjonalność całego budynku.

Coraz więcej firm decyduje się obecnie na wynajęcie powierzchni biurowych w nowoczesnych biurowcach takich jak ESTETYCZNA 4. Firmom zależy na bezpieczeństwie przetwarzanych danych, ciągłej dostawie prądu a także wygodzie, którą gwarantują inteligentne systemy sterowania biurowcami. Budynki wspierane nowoczesną technologią znacznie redukują ryzyko pojawienia się problemów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na możliwość wykonywania pracy i jej efektywność.  Świadome firmy nie mogą pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje, dlatego takie marki jak Orange, Poczta Polska, Infolab, czy Tauron, zostają na długie lata najemcami naszego biurowca.

Zostaw komentarz