Blog

HomeInformacjeCzym kierować się podczas wyboru wirtualnego biura?
office-620817_960_720

Czym kierować się podczas wyboru wirtualnego biura?

Wirtualne biura stają się popularnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych firm. Nic w tym dziwnego, oferują długą listę zalet. Należy jednak pamiętać, że wybierając wirtualne biuro, musisz wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlatego stworzyliśmy listę najważniejszych czynników, o których należy pomyśleć przed wyborem biura.

Lokalizacja wirtualnego biura

Wirtualne biura to świetny sposób na ograniczenie kosztów ogólnych związanych z posiadaniem fizycznego biura. Dzięki nim można otrzymać prestiżowy adres bez inwestowania dużych środków finansowych w comiesięczny wynajem. Warto jednak pamiętać, że najważniejszą cechą dobrego biura wirtualnego jest jego lokalizacja. Jeśli chcesz być poważnie traktowany przez klientów i inwestorów, warto, aby adres Twojej firmy znajdował się w odpowiednim miejscu. Właściwa lokalizacja będzie zależeć od rodzaju prowadzonej działalności i rynku docelowego. Na przykład, jeśli Twoja oferta skierowana jest do dużych korporacji, najlepszym rozwiązaniem będzie wirtualne biuro w biznesowej dzielnicy dużego miasta – na przykład Warszawie lub Krakowie. Jeśli jednak prowadzisz działalność o charakterze bardziej lokalnym to postaw na dobry adres w danym mieście – takim jest na przykład Centrum Biznesowe Estetyczna 4 w Tychach.

Wirtualne biuro i usług towarzyszące

Wirtualne biuro to nie tylko adres, ale również cała masa przydatnych usług. Oto niektóre z opcji oferowanych przez takie biura, na które warto zwrócić uwagę:
  • Usługa odbierania telefonów – recepcjonistka będzie odbierać telefony w imieniu Twojej firmy i przyjmować wiadomości, które następnie przekaże Ci za pośrednictwem poczty elektronicznej. Dzięki tej usłudze klienci mogą się z Tobą skontaktować nawet wtedy, gdy jesteś niedostępny lub nie ma Cię w biurze.
  • Przekazywanie połączeń – możesz przekierowywać połączenia z dedykowanego numeru telefonu Twojej firmy na dowolny, wybrany przez Ciebie numer telefonu.
  • Usługa przekierowywania poczty – przekierowana może być również tradycyjna poczta, na przykład listy lub paczki.
  • Salki konferencyjne – to doskonała opcja dla osób, które chcą od czasu do czasu spotkać się ze swoimi klientami.
Wyboru odpowiedniego pakietu usług należy podjąć na podstawie własnych preferencji oraz oczekiwań.

Cena wirtualnego biura

Koszt wynajęcia wirtualnego biura różni się w zależności od miasta i rodzaju usług zawartych w pakiecie. Zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a mogą skończyć nawet na kilkuset w przypadku najbardziej prestiżowych miejskich lokalizacji.