Blog

HomeInformacjePraca zdalna, czyli… czy w domu rzeczywiście najlepiej?
Praca w domu

Praca zdalna, czyli… czy w domu rzeczywiście najlepiej?

Coraz częściej właściciele wielu firm dają swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej – poza siedzibą firmy. Wiele osób chętnie korzysta z tego przywileju, sądząc, że praca z domu niesie ze sobą wyłącznie zyski. Szczególnie chętnie decydują się na to młode matki, próbując połączyć opiekę nad swoimi pociechami z rozwojem zawodowym. Jakie są wady i zalety pracy z domu i czy na pewno jest to najwygodniejsza, a zarazem najefektywniejsza forma?

W rzeczywistości praca w domu dla wielu z nas okazuje się rozwiązaniem nie tak idealnym jak byśmy to sobie wyobrażali. Wynika to przede wszystkim z nienormowanego jej czasu. O ile w biurze musimy stawić się w określonym czasie, o tyle w domu mamy pełną dowolność godzinową. Co się z tym wiąże? Praca nierzadko rozciąga się na cały dzień – pracujemy dłużej i mniej efektywnie. Na dłuższa metę pojawia się frustracja i chęć zmiany.

W domu, jak w żadnym innym miejscu, jesteśmy podatni na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, które skutecznie rozpraszają i wybijają z rytmu pracy. Telefon od koleżanki, wizyta sąsiadki, domofon listonosza czy chociażby włączony telewizor potrafią całkowicie zdekoncentrować i odwrócić naszą uwagę od zawodowych obowiązków. Praca w domu nadaje się w związku z tym jedynie dla osób bardzo zorganizowanych, które potrafią zachować wysoką samodyscyplinę. W praktyce ważna okazuje się również odpowiednia infrastruktura, która nie zawsze może być osiągalna w warunkach domowych. Jak ważny w pracy z wykorzystaniem Internetu, jest szybkość łącza pisaliśmy w artykule Stabilne łącze internetowe a prowadzenie działalności.

Brak kontaktu z przełożonymi i współpracownikami lub po prostu – innymi ludźmi – to kolejne aspekty „samotnej” pracy, które zdecydowanie zmniejszają naszą wydajność. Osobiste kontakty, możliwość konsultacji i nawiązywania bezpośrednich relacji zawodowych, czyli wszystko to, co nazywamy atmosferą pracy, podnoszą naszą mobilizację i korzystnie wypływają na skuteczność podejmowanych działań.

Aby uniknąć negatywnych następstw pracy zdalnej z domu, warto zapoznać się z ofertą biurowca Estetyczna 4, który zapewnia pracę w modelu coworking. Ten model nie tylko pozwala na większy niż w domu komfort pracy, ale również pozbywa uczucia wyobcowania. Sam budynek jest idealnie dostosowany do tego typu pracy, posiada wszystkie niezbędne media, a także stabilny dostęp do szybkiego Internetu. Pomieszczenia są ogrzewane i klimatyzowane, co zdecydowanie poprawia komfort pracy i wpływa na jej efektywność. Obecnie, Estetyczna 4 to bez wątpienia najlepsza oferta na przestrzeń biurową w mieście. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje Estetyczna 4.

Zostaw komentarz