Blog

HomeInformacjePrzestrzeń pracy a efektywność, czyli dlaczego warto dbać o komfort pracowników
Komfort Pracowników

Przestrzeń pracy a efektywność, czyli dlaczego warto dbać o komfort pracowników

Czy wiesz, dlaczego warto inwestować w nowoczesne, przestrzenne biura, a nie ograniczać się do pierwszego-lepszego, choćby i bardzo ciasnego lokalu? Odpowiedź jest bardziej złożona, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Zacznijmy od argumentów czysto „ludzkich”, przechodząc do stricte biznesowych. Jednak niezależnie od tego, z której strony spojrzeć na tę kwestię, po prostu warto zadbać o komfort pracowników.

Zdrowie, bezpieczeństwo, BHP

Zacznijmy od tego, że pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom warunków spełniających przepisy BHP. Ale nawet nie zagłębiając się w ich szczegóły, pomyśl o tej sprawie po ludzku. Czy chcesz, żeby Twoi pracownicy mieli odruch wymiotny na samą myśl o kolejnym dniu w ciasnym, klaustrofobicznym biurze? Czy myślisz o potencjalnych chorobach, które są efektem pracy w nieodpowiednich warunkach? Czy chcesz współpracować z osobami, które przez brak choćby podstawowego komfortu pracy nie wykonują jej z choćby cząstkowym zaangażowaniem?Rozejrzyj się dookoła – jest tak wiele ciekawych biurowców, jak Estetyczna 4 w Tychach, które oferują przestrzeń do najmu odpowiednią do wielkości zespołu i charakterystyki działalności. O przykładach jakie powinno być ergonomiczne biuro pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Na dłuższą metę nie da się przecież tłoczyć z całym zespołem na malutkiej przestrzeni, która choćby ze względu na zdrowie nikomu nie służy.

Efektywność

Jeśli nie przekonują Cię powyższe argumenty, skup się na pieniądzach. Ergonomia jest dziedziną wiedzy, która powinna szczególnie interesować wszystkich przedsiębiorców liczących na wydajność pracowników. Komfort pracy, a więc wygodne stanowisko komputerowe, optymalne oświetlenie, dostęp świeżego powietrza i naturalnego światła, żywe rośliny czy właśnie przestrzeń dookoła, bez ciasnoty bezpośrednio wpływają na efektywność.Dowodzą tego podejmowane od dekad badania, ale nawet na „zdrowy rozum”, bez dorobku naukowców można się domyślić, że pracownik w sprzyjających okolicznościach będzie po prostu bardziej wydajny, bardziej kreatywny, bardziej skoncentrowany, bardziej zmotywowany. Jeśli nie mamy zagwarantowanych podstaw dających bezpieczeństwo czy choćby odrobiny wygody, jak realizować swoje zadania na 100, 150 czy 200 procent? W biurowcu Estetyczna 4 możesz liczyć na przestrzeń do pracy, która spełnia wszystkie najważniejsze wymogi ergonomii. Skupiając się na takich detalach, możesz liczyć na większą wydajność zespołu.

Wizerunek

Był argument „ludzki”, był „materialny”, więc pora na pośredni, czyli w wielu elementach nieuchwytny, niepoliczalny, bo wizerunkowy. Korzystanie z przestrzennego, sprzyjającego efektywności biura ma bowiem tę zaletę, że po prostu jest najlepszą wizytówką Twojego profesjonalizmu. Estetyczna przestrzeń do pracy zachęca do pracy, zachęca także potencjalnych klientów i kontrahentów. A tych w tyskim biurowcu ESTETYCZNA 4 nie brakuje.