Blog

HomeInformacjeWyciszenie biura – praca bez przeszkadzania sobie nawzajem
work-5382501_960_720

Wyciszenie biura – praca bez przeszkadzania sobie nawzajem

Dużo osób preferuje pracę w biurze ze względu na kontakt z innymi osobami, możliwość przeprowadzenia burzy mózgów czy po prostu wygodę, z jaką wiąże się praca w sprawdzonych i dopasowanych warunkach. Zdarza się jednak, że coś staje na przeszkodzie i sprawia, że praca w biurze nie do końca jest taka, o jakiej się marzyło. Głównie ze względu na hałas. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wyciszyć biuro, aby nie przeszkadzać współpracownikom. To najlepszy sposób na uzyskanie skupienia. Spis treści:
  1. Jak zadbać o wyciszenie biura na open space?
  2. Boxy wyciszające — idealne na open space
  3. Wykładziny akustyczne
  4. Ścianki i panele akustyczne
  5. Wyciszający mech

Jak zadbać o wyciszenie biura na open space?

Biura coraz częściej oferują tak zwane open space. Jest to wspólna przestrzeń pracownicza, która oczywiście ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów niestety jest to, że w przypadkach takiego open space, czasami trudno jest zadbać o wyciszenie. Na całe szczęście sposobów na dodatkowe ograniczenie hałasu pojawia się coraz więcej. Dzięki czemu poprzez niewielkie modyfikacje można zmienić całkiem sporo.

Boxy wyciszające — idealne na open space

Właśnie w przypadku open space, jednym z najlepszych wyborów będą boxy wyciszające. Jest to dźwiękoszczelna kabina, w której pracownicy mogą między innymi spokojnie rozmawiać przez telefon, wyciszyć się w stresujących momentach, na przykład przed ważnym spotkaniem czy przygotować istotne dokumenty. To doskonałe miejsce na zebranie myśli.

Wykładziny akustyczne

Kolejnym polecanym i sprawdzonym sposobem, są wykładziny akustyczne. Dzięki swojej grubości, są one w stanie wchłonąć niechciane dźwięki i sprawić, że w biurze będzie nieco ciszej. Dodatkowo jest to stosunkowo tanie i łatwe do wykonania rozwiązanie. Na pewno poleca się z niego skorzystać.

Ścianki i panele akustyczne

Jeśli chce się bezpośrednio wyciszyć przestrzeń pomiędzy poszczególnymi pracownikami, z całą pewnością warto zdecydować się na ścianki oraz panele akustyczne. Pozwalają one wytłumić dźwięki, dzięki czemu można montować je bezpośrednio między biurkami.

Wyciszający mech

To nowe i dość nietypowe rozwiązanie, a przy okazji naturalne i stanowić będzie świetną ozdobę każdego biura. Mech jest na dodatek mało wymagający, a więc nie trzeba poświęcać mu zbyt dużo uwagi pod względem regularnej pielęgnacji. To idealna roślina do biura. Zwłaszcza zachowanego w nowoczesnym stylu.